kremacja kalisz 2
kremacja kalisz

Kremacje

Kremacja jest jedną z najstarszych form pochówku, w obecnych czasach bardzo często praktykowaną, również w Polsce. W ten sposób chowali swoich zmarłych także starożytni Grecy, Rzymianie i Słowianie. Metoda ta została zaakceptowana oficjalnie przez Kościół Katolicki w 1963 roku. Powstałe podczas procesu spopielenia prochy są umieszczane w urnie, którą można złożyć w grobie tradycyjnym ziemnym lub murowanym, w grobowcu lub w kolumbarium.

Kremacja jest zdecydowanie bardziej higieniczna, ekologiczna i ekonomiczna od tradycyjnej formy pogrzebu. Odciąża jednocześnie rodzinę od kosztów związanych z koniecznością wykupienia nowego miejsca na cmentarzu a także  w sposób znaczący ułatwia organizację transportu międzynarodowego.

Kremacje Konin

Zakład pogrzebowy Dyderscy współpracuje z bardzo nowoczesnym krematorium w Kaliszu. Krematorium to wyposażone jest w nowoczesne piece. Średni czas kremacji to około 2 godziny i obejmuje on także wystudzenie i rozdrobnienie prochów zmarłego. Nasza firma zajmuje się nie tylko przygotowaniem do procesu kremacji, jak i wszystkimi formalnościami związanymi z tą formą pochówku. Wszystkie kremacje potwierdzone są odpowiednim certyfikatem.